„Podle předběžných informací vstoupila neznámá osoba do budovy a z batohu vytáhla neidentifikovaný předmět, který o chvíli později explodoval. Muž utrpěl smrtelná zranění,“ řekl agentuře TASS mluvčí ruského protiteroristického výboru NAC.

Policejní zásah v centru Tunisu
Centrem Tunisu otřásla exploze. Sebevražedkyně zaútočila na policisty

Trojice zaměstnanců tajné služby utrpěla různě závažná poranění. Na místě zasahuje policie včetně expertů na výbušniny. Útočník zřejmě nebyl pracovníkem FSB a vyšetřovatelé pracují na jeho identifikaci. Guvernér Achangelského regionu Igor Orlov uvedl, že v oblasti dojde k posílení bezpečnostních jednotek.

Varoval na sociální síti

K útoku se na sociálních sítích přihlásil ruský anarchista Valeryan Panov. Policie však podle britského deníku Daily Mail (DM) prověřuje několik dalších teorií. Panov ve svém příspěvku uvedl, že FSB „uměle vytváří kauzy a mučí lidi“.

„V budově FSB v Archangelsku dojde k teroristickému útoku a já za něj přebírám zodpovědnost,“ varoval anarchista. „S největší pravděpodobností při výbuchu zemřu, protože zařízení osobně spustím stisknutím tlačítka.“

Na místě činu měl být nalezen průkaz vystavený na jméno Mikhail Zhlobitskiy, což je podle DM skutečná identita člověka skrytého pod pseudonymem Valeryan Panov. Záběry bezpečnostních kamer ukazují, jak mladík vstupuje do budovy a sahá do batohu.

Vážné zranění

Svědkové z místa činu zaslechli ze sídla FSB „hlasitý výbuch“ provázený „zábleskem“ u vstupních dveří. „Podle prvních informací vybuchla bomba mezi prvními a druhými vstupními dveřmi v prostoru s detektorem kovu,“ uvádí deník Mash Telegram.

„Jednoho muže vynesli na nosítkách, celou hlavu měl od krve. Vypadalo to opravdu děsivě,“ popsala Daily Mail svědkyně jménem Maria. Muž podle DM zůstává s vážným poraněním rukou a obličeje na jednotce intenzivní péče. Budova tajné služby byla po incidentu evakuována.

Při střelbě u americké synagogy zahynulo jedenáct lidí
Jedenáct mrtvých? Masakr v Pittsburghu mohl skončit ještě hůř, tvrdí experti