Ostraha hotelu Sahafi a příslušníci somálské kriminální policie CID zahájili podle svědků krátce po dvojici výbuchů palbu po skupině osob, která se pokusila o vstup do hotelu. Zhruba o dvacet minut později zasáhla rušnou ulici somálského hlavního města třetí exploze. Teroristický čin stál životy nejméně 22 civilistů a šesti útočníků.

„Čtyři ozbrojení útočníci, kteří se pokusili proniknout do hotelu, byli naší policií a hotelovou ostrahou zastřeleni,“ řekl Reuters policejní kapitán Mohamed Ahmed. „Další dva byli sebevražednými útočníky, kteří zahynuli při explozích automobilů. Třetí vůz byl odpálen na dálku. Včetně útočníků tak zahynulo 28 lidí.“

„Ozbrojenci, kteří vstoupili do hotelového komplexu, čelili těžké palbě hotelových stráží. Při přestřelce zemřel majitel hotelu Abdifatah Abdirashid a tři členové jeho ochranky,“ popsal dění z místa činu svědek Mohamed Abdiqani. 

Cílem byl hotel

Fotograf agentury Reuters na místě zahlédl přibližně 20 těl civilistů a spálené kostry autobusů, motocyků i osobních autmobilů. Podle policisty Mohammeda Husseina byl cílem útoku hotel Sahafi, nikoli sídlo CID, které se nachází naproti přes ulici.

K útoku se přihlásila teroristická organizace Aš-Šabáb, tedy skupina islámských radikálů napojených na hnutí Al-Káida. „Zvolili jsme hotel Sahafi, protože slouží jako základna vlády. V hotelu se neustále nachází vládní úředníci a bezpečnostní jednotky,“ řekl agentuře Reuters mluvčí skupiny pro vojenské operace Abdiasisi Abu Musab.