Incident se odehrál kolem desáté hodiny večerní (čtvrté ranní SELČ) poblíž torontské řecké čtvrti a nepřežila jej 18letá žena. Mezi postřelenými je i devítiletá dívka, která se nacházela v kritickém stavu a dnes večer zemřela.

Podle posledního vyjádření policistů je zraněno dalších dvanáct lidí – někteří byli ošetřeni přímo na místě, kde byli zasaženi, jiné musela záchranná služba odvézt do nejbližších nemocnic. 

Podle očitých svědků i serveru Globalnews útočník předtím, než byl zneškodněn, vypálil několik ran také na policii, celkem údajně až třicet. Nyní je již mrtvý, přičemž na zjištění jeho totožnosti i motivace k útoku se stále pracuje. Není zřejmé ani to, zdali jej zasáhl jeden ze strážníků, anebo se jednalo o sebevzraždu.

K dispozici je v tuto chvíli pouze popis zaměstnankyně místní kavárny. „Viděla jsem ho z okna. Všiml si mě, nebo někoho z mých kolegů, namířil na nás a vystřelil. Běloch, krátké vousy, pravděpodobně nebyl vyšší než já, měl černou kšiltovku a tmavé oblečení," popsala útočníka.

Kanadský zpravodaj The Star se přímo na místě spojil s jednou z dalších žen, které se v době střelby snažily ukrýt. Ta uvedla, že zrovna pobývala v restauraci Pantheon na Danforth Avenue, když před budovou zastavila sanitka, na nosítka umístila tělo mladé dívky a odvezla ji. Sama výstřely pravděpodobně neslyšela.

John Tulloch, jeden z místních obyvatel, pak popsal, že jeho bratr zrovna před domem vystupoval z auta, když najednou uslyšel „dvacet až třicet výstřelů“. „Začali jsme utíkat. Viděli jsme lidi, jak už běží kolem nás, tak jsme se pouze přidali,“ uvedl Tulloch.

Momentálně probíhá vyslýchání dalších svědků a objasňování bližších podrobností. Velitel místní policie Mark Pugash se nechal slyšet, že doposud nemůže potvrdit, že se jednalo o terorismus. „Vyšetřujeme ale všechny možné motivy, a to i včetně něj," dodal.


Doug Ford, premiér, jenž žije v Ontariu, na Twitteru poděkoval každému, kdo v akci nyní napomáhá. „V srdci jsem se všemi oběťmi a jejich blízkými," prohlásil. Útok odsoudil také starosta John Tory, podle něhož si lidé „pouze užívali nedělní večer". Dodal také, že případ je důkazem „až příliš mnoha zbraní ve městě, kde jsou zároveň k dispozici až příliš mnoha lidem".

V pátek Toronto paradoxně nastartovalo nový program, jenž má postupem času dopomoci k vyšší bezpečnosti v ulicích, a to především v souvislosti s činností gangů. Podle CNN bylo ve městě nasazeno o dvě stě policistů navíc, není však zřejmé, zdali se v neděli pohybovali poblíž oblasti, v níž se incident odehrál.