Od časného rána bylo z oblasti mezinárodního tripoliského letiště a některých obytných čtvrtí slyšet palbu z děl a odpalování raket Grad, napsala agentura Reuters. Většina bojů se soustřeďuje kolem letiště, které od svržení režimu Muammara Kaddáfího v roce 2011 ovládají milice z města Zintán jihozápadně od Tripolisu. Rivalové z islamistických milic z Misuráty východně od metropole je ale chtějí z Tripolisu vytlačit a jejich útoky spustily před měsícem nejhorší střety v zemi od povstání z roku 2011.

Ozbrojenci, kteří se podíleli na svržení Kaddáfího, se nyní odmítají podřídit centrální vládě a snaží se obsadit a udržet jednotlivé regiony. Kromě Tripolisu se tvrdě bojuje i v druhém největším městě Benghází na východě země.

Za poslední měsíc bojů přišlo v Libyi o život více než 200 lidí, tisíce dalších uprchly za hranice. Mnoho států evakuovalo své občany a diplomatický personál.
Libyjský parlament, který musí kvůli bojům v Tripolisu zasedat v Tobrúku na východě země, tento týden hlasoval o rozpuštění ozbrojených skupin a začlenění jejich stoupenců do armády. Není ale jasné, jak by tuto věc chtěl uvést do praxe. Skupiny rebelů jsou velmi dobře vyzbrojené a v současné době mají větší moc než libyjská vláda a armáda.