„Proč používáš šampon pro ženy, když nenosíš dámské šaty?,“ vložili Hitlerovi do úst tvůrci reklamy. „Opravdoví muži používají Biomen,“ vykřikuje Hitler turecky v reklamě s německými titulky.

„Využívat Hitlera, jehož brutální ideologie stála smrt miliony lidí, v reklamě a chtít se tak odlišit a upozornit na výrobek, je nepřijatelné,“ uvedla podle agentury Reuters kancelář vrchního rabína. Její zástupci se obrátili na výrobce šamponu se žádostí, aby reklamu stáhl, firma to ale zatím odmítla udělat a tvrdí, že reklama je směšná. Kancelář vrchního rabína chce nyní sáhnout k právním krokům, protože reklama je podle ní také ponižující vůči ženám.

Židovská komunita v Turecku má asi 20.000 členů. Židé žijí hlavně v Istanbulu, který je domovem pro 14 milionů muslimů. Jde hlavně o potomky sefardských židů, kteří před asi pěti stovkami let prchli do Osmanské říše před inkvizicí ve Španělsku. Židé v Turecku bývají terčem násilností, při bombových útocích na dvě synagogy, které měla na svědomí teroristická organizace Al-Káida, v roce 2003 zahynulo 27 lidí.

Liga proti hanobení (ADL), která sídlí v New Yorku, uvedla, že je znechucená tím, že někdo využil záběry Hitlera k propagování šamponu. „Použití záběrů krajně antisemitského diktátora, který byl odpovědný za masovou vraždu šesti milionu Židů a milionů jiných lidí v reklamě, je nechutný a zavrženíhodný marketingový trik,“ uvedl zástupce ADL Abraham Foxman, který přežil holokaust.