Že pád stroje nebyl nehodou, ale záměrným činem, už dnes řekla starostka města Marcia Leclercová. Její informace, kterou získala od vyšetřovatelů, ale nebyla ověřená.

Dvoumotorový Piper PA-34 Seneca havaroval v úterý večer místního času (v noci na dnešek SELČ). Na palubě byli letecký instruktor a jeho žák, uvedla agentura AP. Stroj podle svědků při havárii vrazil do elektrického vedení a po dopadu na zem začal hořet. Pilot vyvázl s vážnými popáleninami. Menší zranění utrpěli ještě dva lidé, kteří byli v době nehody v dodávce.

Zraněný instruktor je při vědomí a s vyšetřovateli spolupracuje. Média uvedla, že leteckým žákem byl Jordánec, který do Spojených států přišel v roce 2012 na studentské vízum. Server Mail Online podotkl, že tento člověk už loni získal oprávnění k pilotování jednomotorových letadel.

Motiv činu zatím nebyl objasněn. List Hartford Courant s odvoláním na nejmenovaného policejního vyšetřovatele napsal, že školitel se s žákem krátce před nehodou pohádali. Pilot ve výcviku prohlásil, že už se strojem letět nechce. Důvod tohoto prohlášení znám není.