Vítězka největšího jackpotu si los zakoupila na čerpací stanici Chicopee ve státě Massachusetts.

„Měla jsem sen…který se teď splnil," řekla Wanczyková novinářům na tiskové konferenci a dodala, že už informovala nemocnici, ve které pracovala 32 let, že se tam již nevrátí. „První věc, kterou chci udělat, je sednout si a relaxovat," řekla.

Japonský pohřební robot Pepper
Japonský robot knězem. Na buddhistických obřadech bude zpívat a hrát

Je matkou dvou dětí a vsazená čísla jsou odvozena od jejich dat narození. Šťastnými čísly byly 6,7,16,23, 26 a powerballové číslo 4. Šance na výhru byla podle médií jedna ku 292 miliónům.

O výhře se dozvěděla cestou z práce, když mluvila o loterii s jedním hasičem. Následně si uvědomila, že výherkyní je ona sama. Muž posléze šokovanou ženu doprovodil domů.

Novináři se jí následně ptali, zda si koupí například nové auto. Odpověděla, že nikoliv, protože si auto koupila před necelým rokem. S úsměvem podotkla, že ho nyní může alespoň celé doplatit.

Dan Keller s Fran Kellerovou
Strávili 21 let ve vězení za satanské rituály na dětech. Teď dostanou 75 milionů

Výhru si žena nechá vyplatit naráz. Výkonný ředitel loterie Michael Sweeney také uvedl, že obchod, který prodal tiket na nejvyšší výhru, dostane 50 tisíc dolarů. Majitel čerpací stanice Bob Bolduc však okamžitě sdělil, že peníze věnuje na charitu.

Výplatu je možné provést ve dvou variantách – jednorázově či ve formě renty. Wanczyková se rozhodla pro první variantu, což znamená, že po zdanění dostane 443,2 miliónu dolarů. Pokud by se rozhodla pro rentu, výhru by dostala postupně ve 30 splátkách, které by byly daněny jednotlivě.

Slavný britský detektiv Sherlock Holmes inspiroval filmaře k natočení mnoha detektivek.
Utajená vila z „Sherlocka Holmese“ u Vyborgu slouží jako Putinovova dača