V devítiminutovém videovzkazu mluví bývalý guvernér o svém respektu a lásce k ruskému lidu od chvíle, kdy se ve svých čtrnácti letech setkal se svým hrdinou, kulturistou Jurijem Petrovičem Vlasovem. Laskavost jeho idola tehdy inspirovala mladého Schwarzeneggera k tomu, aby si nechal nad postelí jeho fotku i přes námitky svého otce.

Vzápětí však Schwarzenegger přešel na vážnější notu a řekl: „Jsou okamžiky, jako tento, které jsou tak zlé a špatné, že nesmíme mlčet a musíme promluvit“.

„Ve světě se dějí věci, které před vámi tají. Jsou to hrozné věci, o kterých byste měli vědět," řekl.

Schwarzenegger také vznesl emotivní prosbu směrem k ruským vojákům na Ukrajině. Řekl jim, že nechce, aby byli po zbytek života zdrceni jako jeho otec, když ve druhé světové válce bojoval za nacisty.

„Když můj otec přijel do Leningradu, byl strašně ovlivněný všemi lžemi své vlády. Když Leningrad opouštěl, byl fyzicky a psychicky zlomený. Zbytek života prožil v bolestech.“

Ruští vojáci
Na Ukrajině se dopouštíme zločinů. Zajatí ruští vojáci řekli, jaké měli rozkazy

Ve svém vzkazu herec také ostře kritizuje ruskou vládu za invazi a říká, že lhala nejen svým občanům, ale i svým vojákům. „Ukrajina tuto válku nezačala. Ani nacionalisté nebo nacisté. Tuto válku zahájili ti, kteří jsou u moci v Kremlu,“ apeloval na ruský lid. Dodal také, že v čele Ukrajiny stojí židovský prezident, jehož tři strýce zavraždili právě nacisté.

Čtyřiasedmdesátiletý herec řekl, že tuto zprávu vysílá všemi možnými kanály pro ruské občany i vojáky a doufá, že jeho vzkaz o zvěrstvech páchaných ruskou vládou a armádou prorazí. Zdá se, že se mu to povedlo. Video má nyní jenom na Twitteru už přes 20 milionů zhlédnutí. Koluje také na Facebooku a dalších sociálních sítích. 

Na závěr svého poselství Schwarzenegger podpořil Rusy, kteří nahlas protestující proti válce a každý den tak riskují svoji svobodu a život. Jsou prý jeho hrdinové. „Máte sílu Jurije Petroviče Vlasova. Máte pravé ruské srdce."