Vánoční stromek téměř v každé místnosti, množství světýlek a obří perníkový dům. Tak každoročně vypadá sídlo amerického prezidenta, washingtonský Bílý dům. Letos dekorace zohledňují téma, které už skoro dva roky ovlivňuje celý svět.

„Při prvních Vánocích v Bílém domě Joe a Jill Bidenovi uctí lidi z první linie, kteří vytrvali v boji s koronavirovou pandemii. Zdravotní sestry, lékaři, učitelé, zaměstnanci obchodů a další, jsou připomenuti také v tradičním každoročním obřím modelu Bílého domu z perníku," shnuje agentura AP.

Vánoční stromky v Bílém domě:

Perníkový Bílý dům je jedna z nepominutelných součástí výzdoby sídla amerického prezidenta. Každý rok vypadá jinak. „Letos má cukrářské dílo, vážící 158,76 kilogramů, podobu perníkové vesničky. K Bílému domu jsou přistavěny budovy školy, policejní a hasičské stanice, nemocnice, pošty, obchodu a skladiště, čímž chtěli tvůrci uctit zaměstnance, kteří zůstali v práci i v době pandemie," uvádí agentura AP.

Absolutním vítězem (a současně také vítězem kategorie Black and White - Černobílá fotografie) se stal Fabio Mirulla
OBRAZEM: Nejlepší svatební fotky roku 2021 ohromí i zaryté odpůrce sňatků

Tématem, které propojuje výzdobu všech místností, jsou letos Dary od srdce. „I když jsme všichni rozdílní, dokážeme se spojit ve věcech, na kterých opravdu záleží," vyjádřila se první dáma Jill Bidenová.

Lidé z první linie boje proti covidu jsou zobrazeni také například v chodbě East Colonnade. Reprezentují je svítící bubliny a hvězdy. „Oni totiž představují mír a světlo, které k nám přinášejí v době pandemie všichni z první linie," píše se na webu Bílého domu.

V každé reprezentativní místnosti Bílého domu, která byla svátečně vyzdobena, dekorace zobrazují jeden z Darů od srdce. „Těmito dary jsou víra, komunita, rodina, přátelství, učení, příroda, služba, mír, sjednocení, umění," uvádí se na webu Bílého domu.