Zpěvačka a někteří její slavní kolegové uspořádali v britském Manchesteru benefiční koncert ve prospěch rodin obětí teroristických útoků. Kromě Ariany Grande vystoupili na pódiu například Justin Bieber, Robin Williams, Pharell Williams, Miley Cyrus, Katy Perry, Goldplay, děti z místní manchesterské školy a mnozí další.

Zpěvačka sama působila velmi emotivně a zazpívala několik svých největších hitů, včetně písničky "Break Free."

Do lidí na London Bridge najela dodávka
Londýnský policejní zásah v číslech: Osm policistů, padesát ran

"Miluji tě, Manchestere," zakřičela potom do publika. Na sobě měla bílou mikinu s nápisem „One Love Manchester", což byl také název koncertu. Píseň "My Everything" zazpívala s dětmi z místního školního sboru.

Zdroj: Youtube

Jeho verze této písně se začala šířit virálně už krátce po teroristickém útoku před dvěma týdny, kdy ji nazpíval jako poctu obětem. 

Zdroj: Youtube

"Děkuji vám všem, že jste společně přišli, a jste tak milující a silní. Všechny vás mám nesmírně ráda. Myslím, že naše láska a jednota je právě tím lékem, který svět opravdu potřebuje," řekla zpěvačka na závěr svého vystoupení. Připomněla také památku své patnáctileté fanynky Olivie Campbellové, která přišla při útoku před dvěma týdny o život. Zmínila se o rozhovoru, který měla s její matkou. "Řekla mi, že Olivia by si ráda poslechla hity," prohlásila Ariana Grande předtím, než spustila svou píseň "Side to Side".

Zdroj: Youtube

Její manažer Scooter Braun pak poděkoval všem divákům, že se zúčastnili koncertu navzdory teroristického útoku v Londýně, k němuž došlo jen o den dříve během sobotního večera.

Sadiq Khan
Londýn se nedá zastrašit, uvedl londýnský starosta Sadiq Khan

"Manchestere, tvá odvaha je naše naděje," řekl Braun. "Jak jsme bohužel včera viděli, zlo nás bude zkoušet a znovu ukáže svou tvář. Ale protože nás nyní představuje toto celosvětové společenství, budeme připraveni, budeme nebojácní, budeme skvělí a budeme vzorem pro naše děti."