Mrtvá byla identifikována jako Jennifer Riordanová (43), matka dvou dětí a zaměstnankyně společnosti Wells Fargo v Albuquerque v Novém Mexiku.

Jde o první oběť leteckého neštěstí v USA v osobní linkové dopravě od roku 2009. Dalších sedm lidí bylo zraněno. K neštěstí došlo ve výšce 9600 metrů.

Ženě, která v době nehody seděla v levé části letadla nedaleko místa poškození, se snažilo pomoci vícero pasažérů. Vyprostili ji až dva muži, načež jí poskytla první pomoc přítomná zdravotní sestra. Bohužel se ji už nepovedlo zachránit.

Federální úřad pro letectví (FAA) zatím přesnou příčinu havárie nesdělil. Vyšetřovatelé však po prvním ohledání havarovaného letounu konstatovali, že levému motoru chybí jedna z 24 lopatek.

Letiště ve Filadelfii oznámilo, že linka byla odkloněna a stroj přistál bezpečně. Došlo ke zhruba ke hodinovému přerušení letištního provozu.

Jeden z pasažérů, pastor Timothy Bourman (37), popsal událost pro web Philly.com. „Uslyšel jsem ránu,“ vyprávěl. „Připadalo mi, jako bychom se propadli o sto stop. Hodně lidí panikařilo a křičelo hrůzou.“

Prý se zdálo, že pilot bojuje s řízením. Cestující byli upozorněni, že přijde náraz, ale pilotovi se přesto podařilo přistát.

Letecký specialista Jay Blackman identifikoval pravděpodobnou závadu už v den nehody. „Vypadá to, že šlo o selhání motoru, při kterém nezůstaly všechny jeho součásti v motorové gondole," řekl stanici NBC.

"Motory jsou navrženy tak, aby k případnému selhání došlo uvnitř gondoly. Tentokrát však zřejmě kus motoru prosekl gondolu i trup,“ dodal Blackman.