"Řidič kamionu byl vzat do vazby. Oběti bylo třiadvacet," potvrdila Caroline Armandová z prokuratury. Dodala, že řidič kamionu je polské národnosti. Francouzský televizní zpravodajský kanál LCI uvedl, že k neštěstí došlo krátce po půlnoci. Podle informací televize je zadrženému řidiči kamionu teprve 26 let.

V Paříži znovu demonstrovaly žluté vesty. Policie použila slzný plyn.
Ústupky žlutým vestám. Francouzský premiér chce jednat o zvyšování mezd

Protesty žlutých vest, kterým se nelíbí růst životních nákladů a některé reformy francouzské vlády probíhají po celé zemi již téměř měsíc. Mrtvý demonstrant je již jejich šestou obětí. Další stovky lidí pak byly zraněny převážně při srážkách s policií.

Většina obětí zemřela v důsledku blokád silnic

Již v první den protestů, 17. listopadu, zemřela ve městě Pont-de-Beauvoisin v Savojsku třiašedesátiletá žena. Najela do ní řidička, která vezla dceru k lékaři, a zpanikařila, když jí účastníci protestů začali bušit do auta.

Při protestech proti zvyšování cen paliv v Paříži použila policie slzný plyn a vodní dělo.
Francouzská vláda vyslyšela žluté vesty. Daň z pohonných hmot nebude

O dva dny později srazila dodávka, která se otáčela, aby se vyhnula zácpě způsobené blokádou, sedmatřicetiletého motorkáře. Muž zemřel druhý den v nemocnici na následky těžkých zranění.

Další motorista zahynul během třetího víkendu protestů v noci z prvního na druhého prosince. Se svým vozem narazil do kamionu, který zastavil před zátarasem žlutých vest před jihofrancouzským Arles.

Protesty žlutých vest ve Francii
Ve Francii padla obvinění z vandalismu. Na sobotu se chystají další demonstrace

Jedinou obětí, která nezemřela v důsledku dopravní nehody, se stala 2. prosince osmdesátiletá žena z Marseille, která byla o den dříve zraněna granátem se slzným plynem. Zemřela v nemocnici během chirurgického zákroku.

Kamion zpomalující kvůli blokádě protestujících si připsal 10. prosince i pátou oběť. V tomto případě do něj narazila žena ve městě Chasseneuil-sur-Bonnieure.

V Paříži znovu demonstrovaly žluté vesty. Policie použila slzný plyn.
Další protesty žlutých vest. V Paříži hořely barikády, zůstaly desítky zraněných