Podle britského deníku The Economist vzrostl ve Francii, ale i v jiných evropských zemích zájem o námezdné vymítače ďábla. Nedávno katolická církev oznámila, že vzhledem k příklonu lidí k okultismu a černé magii hodlá vychovat novou generaci exorcistů. Adeptům tohoto oboru, který se ve Vatikánu oficiálně vyučuje, však okamžitě vyvstala konkurence v podobě soukromníků.

Samozvaní vymítači zavětřili možnost výdělku a teď houfně nabízejí na internetu své služby. Na rozdíl od školených exorcistů však nerozlišují mezi skutečnou a pouze domnělou posedlostí ďáblem. Zatímco vatikánští studenti se učí, že případy opravdové posedlosti jsou vzácné a většina případů se dá vysvětlit duševní poruchou, soukromým exorcistům jde především o peníze. Za vymítání požadují honorář 900 eur (skoro 23 tisíc korun).

Jeden ze dvou oficiálních exorcistů působících v pařížském regionu, dominikánský mnich Ange Rodriguez, přiznává, že se v poslední době vyrojilo plno podvodníků. Také však uvádí, že ročně přijde církvi až dva a půl tisíce žádostí o vyhnání zlých duchů. Stanice BBC kontaktovala některé z vymítačů, kteří podnikají na vlastní pěst, a zjistila, že za úvodní konzultaci si říkají 50 eur. Teprve, když se obě strany dohodnou na „vhodném“ postupu, doplatí zákazník částku v rozmezí 900 až 1500 eur.