Po celé zemi se do protestů zapojilo necelých 47 tisíc lidí, z toho v Paříži 5800, informovala agentura Reuters. Počet demonstrujících tak vytrvale klesá - ještě první únorovou sobotu to bylo 58 tisíc lidí a loni v listopadu, kdy demonstrace začínaly, i přes 200 tisíc.

Na několika místech v Paříži došlo k potyčkám mezi demonstranty a policií. Na náměstí Trocadéro dokonce policie k rozehnání davu použila slzný plyn, přičemž byli zraněni dva lidé. 

Někteří účastníci protestů se snažili veřejně distancovat od projevů antisemitismu. Minulý týden se totiž při pařížských demonstracích stal terčem protižidovských urážek filozof Alain Finkielkraut. "Vláda nás nedokáže zastavit, tak nám aspoň dá nálepku antisemitismu," uvedl pro agenturu AFP jeden z nich, muž jménem Karim. 

Protestovalo se napříč celou zemí

Zhruba stovka demonstrantů podle televize France 3 zablokovala vstup do skladu americké firmy Amazon v Toulouse. Téměř tisícovka příznivců hnutí se sešla u turisticky vyhledávaného zámku Chambord u řeky Loiry nedaleko města Blois. V celé zemi se uskutečnily více než čtyři desítky protestů, lidé se sešli mimo jiné v Lille, Rouenu či Bordeaux.

Několik příznivců hnutí v čele s řidičem kamionu Ericem Drouetem, který stál u zrodu Žlutých vest, se vydalo na pařížský zemědělský veletrh. Macron se zde totiž zúčastnil zahajovacího ceremoniálu.

"Přišli jsme sem na zahájení, abychom si poslechli, co bude náš prezident říkat," prohlásil dnes podle televize BFM TV Drouet, který dorazil na veletrh v civilu bez žluté vesty. Předtím sdělil, že se k Macronovi pokusí dostat. To se mu ovšem nepovedlo.

V akci byly i stovky policistů, ministerstvo vnitra však na rozdíl od minulých týdnů neoznámilo, kolik přesně na dohled nad protesty vyčlenilo lidí.