Firma původem z kalifornského Culver City postaví ve Francii v první fázi zkušební trať dlouhou 320 metrů.  

První části tunelu již byly dovezeny do Francie minulý týden, jak dokazují přiložené fotografie a video. Každá z rour váží 65 tun, měří 40 metrů a v průměru má čtyři metry. Do Toulouse je přivezly speciální kamiony.

 Koncept čínského létajícího rychlovlaku T-Flight
Čína chce zastínit Hyperloop. Její vlaky by měly létat rychlostí až 4000 km/h

Testovací trať bude stát v areálu bývalé vojenské základny nedaleko letiště v Toulouse. Ve druhé fázi vznikne trať dlouhá jeden kilometr a bude stát na vyvýšených pilířích, dokončena by měla být v roce 2019.

Společnost HTT má rozjednané projekty kromě USA například v Jižní Koreji a Indii. „Máme podepsané smlouvy v devíti zemích, kde pracujeme na proveditelnosti a regulacích,“ uvedl ředitel firmy Bibop Gresta pro list Daily Mail.

Zdroj: Youtube

Video: Hyperloop dorazil do Francie

HTT v minulosti také uvažovala o spojení rychlodráhou Bratislavy s Budapeští a Vídní. Jednala ale i o projektu v Brně.

Koncept Hyperloopu představil v roce 2013 vizionář a ředitel firem SpaceX a Tesla Elon Musk. HTT je jedna z málo firem, která Hyperloop nevyvíjí na základě Muskova designu.

Muskova firma se chce vysokorychlostním transportním systémem do budoucna více zabývat. Jeho Boring Company, která se zabývá ražbou dlouhých tunelů získala v rámci investičního financování od investorů kapitál 112,5 milionu dolarů (2,3 miliardy korun), z čehož jí 90 procent věnoval sám Musk na vybudování tunelů pro Hyperloop. Firma to uvedla ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Před půl rokem Musk oznámil, že se hodlá ucházet o financování, výstavbu a provoz vysokorychlostního tunelu mezi centrem Chicaga a místním letištěm. Náklady na projekt se odhadují na miliardu dolarů za míli (1,6 kilometru).

Zatím na světě existují jen dvě tratě, obě jsou v USA. Jedna společnosti Virgin Hyperloop One v poušti severně od Las Vegas a druhá od Elona Muska  umístěná při centrále SpaceX v Kalifornii.

Technologie je založena na principu vlakové kabiny, přepravující se rychlostí zvuku přes vzduchotěsnou trubku za pomoci výkonných elektromagnetů.

Koncept vysokorychlostního transportního systému Hyperloop. Ilustrační foto.
Hyperloop porazil rychlovlak. V ekonomické výhodnosti
Zdroj: Youtube

Video: Jak funguje Hyperloop

Koncept vysokorychlostního transportního systému Hyperloop. Ilustrační foto.
Norové chtějí spojit hyperloopem Oslo a Kodaň