Společnost totiž pomáhá ve Rwandě již od roku 2016 a do odlehlých koutů země roznáší prostřednictvím dronů lékařské potřeby. „Všichni v Zipline jsou hrdí na to, že mohou konečně sdílet to, co jsme poslední rok vyvíjeli. Náš nový produkt je nejrychlejší doručovací dron na světě a umožní našim distribučním centrům přejít od 50 k 500 dodávkám za den a zachraňovat životy i peníze našich klientů,“ napsal v úterý šéf společnosti Keller Rinaudo na twitter.

Právě rychlost je v tomto případě klíčová. Společnost spolu s drony prý také inovovala celý logistický systém, čímž zkrátila dobu vyřízení od podání objednávky z 10 minut na cca jednu minutu.

Od uvedení do provozu nalétaly stroje více než 296 tisíc kilometrů a během čtyř tisíc letů dodaly přes sedm tisíc jednotek krve.

Nový nástupce legendárního Concordu
Pokračovatel legendárního Concordu? NASA vyvíjí nové nadzvukové letadlo

"Od chvíle, kdy nemocnice poslala žádost o krev, uplynulo méně než pět minut, než byla doručena. Bylo to velmi rychlé," říká Francoise Mukeshimana, jeden z pacientů "Kdybych rychle nezískal krev, zemřel bych," dodal.

Šéf společnosti Keller Rinaudo uvádí, že jeho skupina zajišťuje například 20 procent národních dodávek krve mimo hlavní město Kigali. Společnost se také rozhodla tento systém aplikovat i do Tanzánie.

Od okamžiku, kdy se dostane do vzduchu, už je letoun zcela autonomní. Nad určeným místem se pak otevřou dvířka na jeho spodku a z nákladového prostoru vypadne zásilka připevněná na padáčku.

Zeleninu pěstovali ve speciálně upravených sklenících
Bez hlíny a denního světla. Vědci poprvé vypěstovali zeleninu v Antarktidě

Podle Timothyho Reutera, který stojí čele iniciativy „Drony a vzdušný prostor zítřka“, by firma mohla využít svých zkušeností z Afriky a pomoci dalším organizacím s efektivitou dodávání.

Na pořadu dne však podle serveru je dostat doručování pomocí dronů i do USA. Startup už má totiž ve Spojených státech podepsané partnerství s několika zdravotnickými zařízeními a doufá, že se projekt do konce roku rozjede. „Tím největším, co jsme se v Africe naučili, je že rychlost je nejdůležitější," řekl Rinaudo. "Ukázali jsme, že tato technologie může zachránit životy v zahraničí; teď ukážeme, že to může zachránit i životy v USA," dodal.

Zdroj: Youtube
Filipínský ostrov Boracay
Filipínský ostrov se uzavře turistům. Stala se z něj žumpa, řekl prezident