Od středy pátrá okolo 120 záchranářů po osmi pohřešovaných osobách. Ty patřily ke dvěma skupinám, které se v den neštěstí vydaly na horskou túru. Na jejich hledání se vedle policistů s cvičenými psy podílejí také helikoptéry s termokamerami. Vzhledem k výpadku některých vysílačů mobilního vysílání totiž nelze pravděpodobně zachytit případný signál z telefonů pohřešovaných turistů.

Původně byla nezvěstná i další skupina šesti turistů, podařilo se je však najít na italské straně hranic.

Mezi pohřešovanými jsou čtyři Němci, dva Švýcaři a manželé z Rakouska. Naděje, že by je záchranné skupiny našly živé, je velice mizivá.

Podle reportérky švýcarského deníku Blick se navíc „hora znovu sesouvá a střechy a stromy se řítí“ kolem ní. K sesuvu došlo podle informací švýcarské policie dnes později odpoledne.

Asi stovka lidí, kteří byli po středečním sesuvu evakuováni přímo z obce a dalších 32 z okolí, se už mohli vrátit do svých domovů. Ovšem jen na chvíli. Po dnešních událostech museli svá obydlí znovu opustit. První sesuv zničil dvanáct statků, hlavní jižní graubündenská dálnice byla pro provoz uzavřena.

K prvnímu pohybu půdy došlo ve středu dopoledne v půl desáté. Z 3369 metrů vysoké hory Piz Cengalo se svalilo odhadem okolo 4 milionů kubíků kamení a bahna. Na některých místech vytvořily kamení spolu se zeminou až třicet metrů vysoké bariéry. Půda se sesunula poté, kdy přístroje zachytily ve švýcarském regionu otřesy na stupni číslo 3 stupnice Švýcarské seismologické služby.

| Video: Youtube