Po požáru, který vypukl ve vojenské zbrojovce Chemring Countermeasures, došlo k explozi. V současnosti je oheň uhašen a začíná vyšetřování, sdělila listu The Telegraph wiltshirská policie. Podle obchodního ředitele mezinárodní zbrojní společnosti Chemring Group Andyho Hogbena došlo k incidentu ve výrobním závodě. 

"Společnost Chemring Group potvrzuje, že v pátek 10. srpna přibližně v 17 hodin došlo k incidentu ve výrobní budově v továrně Chemring Countermeasures u Salisbury, při němž jeden člověk zahynul a jeden zaměstnanec je v současnosti hospitalizován. Místo bylo okamžitě evakuováno a incident je pod kontrolou. Myšlenky i podpora Chemring Group patří v této chvíli rodinám,"  uvedl Hogben.

Podle policejního mluvčího kontaktovala záchranná služba wiltshirskou policii a požární a záchrannou službu těsně po 17. hodině, přičemž už předtím policie přijala první hlášení o výbuchu v závodě Chemring Countermeasures na High Post Road v Nettonu. Na místě zasahovalo šest posádek, dvě ze Salisbury a zbylé z Andoveru, Fordingbridge, Pewsey a Cranbourne, které ještě podpořil jeden vůz z Devize.

"První požár byl na místě uhašen. Zaznamenali jsme dvě ztráty. Jeden člověk bohužel zemřel a druhý byl převezen do nemocnice v kritickém stavu. Oba byli identifikováni," uvedl policejní mluvčí. Policie podle něj ještě v pátek večer informovala příbuzné. Další podrobnosti o nehodě zveřejněny nebyly, mluvčí však uvedl, že incident se podařilo zvládnout a lidem, v okolí nehrozí žádné nebezpečí. V současnosti probíhá vyšetřování příčin nehody.

Podle svých internetových stránek je firma Chemring jediným výrobcem moderních protizbraňových systémů určených pro letecké stroje a námořní plavidla, které jsou určeny k ochraně vzdušných a námořních sil před raketovým útokem.