Okresní soud večírek s názvem „Téměř nahá párty“, kterého se minulý týden v Moskvě zúčastnilo asi dvě stě lidí, označil za hromadnou akci, která měla za následek „porušení veřejného pořádku“. Učinil tak podle zákoníku o správních deliktech Ruské federace. 

Ruské celebrity uprostřed ruské invaze proti Ukrajině uspořádaly téměř nahý soukromý večírek v Moskvě. Nyní ze strany státu čelí postihům:

„Téměř nahou party“ uspořádala televizní moderátorka Anastasija Ivlejeva (na snímku) v nočním klubu Mutabor
Skandál v Rusku. Celebrity během války pořádaly nahý večírek, hrozí tvrdé tresty

Dvaatřicetiletá ruská blogerka a televizní moderátorka Anastasija (Nasťa) Ivlejeva, která kontroverzní večírek v nočním klubu Mutabor zorganizovala, nakonec od soudu odešla s pokutou. Zaplatit musí sto tisíc rublů, tedy v přepočtu asi pětadvacet tisíc korun. Informoval o tom ruský deník Kommersant.

V odůvodnění rozsudku je kupříkladu uvedeno, že na večírku byli nazí občané, což podle soudu „uráží lidskou důstojnost“. „Na veřejném místě byly propagovány netradiční sexuální vztahy a obscénní jazyk,“ píše se též ve zprávě. 

Zdroj: Youtube

Tvrdé postihy

Deník o kritizovaném večírku a hrozících tvrdých sankcích pro zúčastněné již informoval, vycházel ze zprávy britské BBC. Večírku se zúčastnily spoře oděné ruské popové hvězdy a další celebrity, včetně rappera Vacia (vlastním jménem Nikolaj Vasilijev). Ten dorazil pouze v tréninkových botách a jedné ponožce.

Následně byl zatčen a uvězněn na patnáct dní za výtržnictví. Za podporu „netradičních sexuálních vztahů“ navíc dostal pokutu dvě stě tisíc rublů, což je v přepočtu téměř padesát tisíc korun.

„Téměř nahou party“ uspořádala televizní moderátorka Anastasija Ivlejeva (na snímku vpravo). Zúčastnil se jí i ruský rapper Vacio (na snímku vlevo), který byl později zatčen a uvězněn na patnáct dní.„Téměř nahou party“ uspořádala televizní moderátorka Anastasija Ivlejeva (na snímku vpravo). Zúčastnil se jí i ruský rapper Vacio (na snímku vlevo), který byl později zatčen a uvězněn na patnáct dní.Zdroj: Profimedia

Přestože se jednalo o soukromý večírek, fotografie a videa z něj oblétly sociální sítě, a staly se tak veřejnými. Následovala vlna pobouření, a to i z těch nejvyšších míst. Předvším od těch, kteří podporují ruskou invazi na Ukrajině

Dalším lidem, kteří byli na večírku, hrozí rušení jejich koncertů a ukončení všemožných pracovních smluv. Někteří z nich byli již vystříháni z předem natočených silvestrovských programů, které bude vysílat ruská televize. Část hostů už se za svou účast začala omlouvat na sociálních sítích. Podle BBC postihy vypovídají o tvrdých poměrech v Rusku.