Jejím cílem je nasbírat dostatek důkazů pro mezinárodní tribunál o nadměrném lovu velryb včetně ohrožených druhů. Japonci se však tradičních specialit z velryb nechtějí vzdát a zaútočili na Australany přes veřejný server You Tube. Desetiminutová sugestivní nahrávka s anglickými a japonskými titulky obhajuje lov velryb a australskou iniciativu odhaluje jako neobjektivní s rasistickými motivy.

„Dingové jsou ohroženější druh než keporkak,“ tvrdí se ve videonahrávce, která vzápětí poukazuje na bezúčelné zabíjení psů dingo a kruté praktiky australského lovu klokanů. Záběry na mrtvoly dingů pověšených na plotech nebo na muže, který vyňal z vaku samice klokana mládě a rozšlápl ho, kladou divákům otázku, zda je lov velryb méně humánní. Australanům prý vůbec nejde o velryby, ale o rasismus.

Video předvádí ukázky z etnicky motivovaných cronullských nepokojů z roku 2005 a připomíná diskriminaci původního obyvatelstva v minulosti. „Je to extrémně nevkusné,“ vyjádřil se k odvetě australský ministr zahraničí Steven Smith. Plejtváků jsou prý statisíce a nejsou ohroženi.