Prezident Trump ve svém prohlášení uvedl, že rezignaci přijal a oznámí jméno nástupce během dvou nebo tří týdnů. Současně Haleyovou ocenil za její práci a řekl, že doufá v její návrat do administrativy v jiné roli.

„Na jednu stranu jsme všichni za vás šťastní, ale nenávidíme, že vás ztrácíme… Doufejme, že se v určitém okamžiku vrátíte. Možná v jiné roli. Můžete si vybrat,“ řekl Trump s tím, že mu Haleyová již před půl rokem řekla, že si bude chtít po roce nebo dvou vzít volno.

Bývalá guvernérka Jižní Karolíny, která je dcerou indických přistěhovalců, je považována za vycházející hvězdu Republikánské strany a možnou kandidátkou v prezidentských volbách v roce 2020. Sama Haleyová však dnes řekla, že v těchto volbách nehodlá kandidovat a chce se místo toho zapojit do Trumpovy kampaně.

Bojovnice za americké zájmy


Šestačtyřicetiletá Halleyová působila jako americká velvyslankyně při OSN od lednu 2017. Na prestižní post nastoupila ačkoli neměla žádné předchozí zkušenosti v diplomacii.

V OSN si získala pověst svým razantním vystupováním a bojem za menší příspěvky Spojených států do rozpočtu OSN a na mírové mise v rámci Trumpova kurzu štíhlejší OSN. „Každý den se cítím, jako bych si oblékala brnění na ochranu amerických zájmů ve Spojených národech,“ řekla letos agentuře Reuters.