„Teroristická buňka, která kladla odpor armádě, byla poražena a pět zločinců bylo zadrženo,“ uvedlo dnes ve svém prohlášení venezuelské ministerstvo vnitra. Neupřesnilo ale, jestli byl někdo z nich zabit. Informovalo jen o tom, že při zásahu zemřeli dva policisté a pět policistů bylo vážně zraněno.

Prominentní člen vlády Diosdado Caballo na svém Twitteru uvedl, že Pérez střílel na policii.

Během zásahu zveřejnil Óscar Pérez na sociální síti video, na němž má zkrvavenou tvář. „Nechtějí, abychom se vzdali, chtějí nás zavraždit,“ prohlásil Pérez. Podle opozičního deníku El Nacional tak není jasné, jestli byl Pérez zatčen nebo zabit.

Bývalý policejní vyšetřovatel Óscar Pérez se stal známým poté, co vloni v červnu s ukradeným policejním vrtulníkem přeletěl nad sídlem nejvyššího soudu v Caracasu. Na budovu vypálil několik střel, ještě předtím stačil na sociálních sítích vyzvat k rebelii proti vládě, která porušuje demokratické principy.

Šestatřicetiletý Pérez si budovu nejvyššího soudu vybral kvůli tomu, že jej autoritářská vláda prezidenta Nicoláse Madura využívá k potlačování opozice.

Hospodaření současné vlády přivedlo zemi do hluboké krize, lidé trpí nedostatkem potravin a umírají na běžné nemoci kvůli nedostatku léků.

Prezident Maduro označil Péreze za teroristu kvůli krádeži helikoptéry a střílení na budovu nejvyššího soudu. Vláda jej zase nařkla z toho, že je napojen na Spojené státy, konkrétně CIA (Ústřední zpravodajskou službu Spojených států). Dosud se však žádná spojitost Péreze a mezinárodní či domácí skupiny nepotvrdila.