Loď zachytila mechanická paže orbitálního komplexu, ovládaná na dálku astronautem Barrym Wilmorem, v 11:54 SEČ. To je asi o 20 minut dříve, než bylo plánováno. Vlastní připoutání k americkému modulu, který je součástí ISS, má trvat několik hodin.

Vesmírná nákladní loď Dragon s nákladem téměř 2300 kilogramů odstartovala z floridského Mysu Canaveral v sobotu po několikerých odkladech. Ne zcela se ale povedl revoluční pokus o přistání prvního stupně nosné rakety Falcon, aby mohl být znovu použit.

Vánoční dárky

Dragon má krom jiného dopravit šestičlenné posádce, byť se zpožděním, i vánoční dárky. Vesmírný kamion má na palubě i řadu experimentů. Některé z nich jsou důležité pro přípravu budoucích dlouhodobých kosmických výprav lidských posádek, včetně případné cesty na Mars. Na octomilkách chtějí například vědci zkoumat působení pobytu ve vesmíru na imunitní systém organismů. Projekt Micro-5 je zase zaměřen na rizika vypuknutí infekcí během dlouhých letů a na možnosti protiopatření. Ke zkoumání toho, jak stav beztíže ovlivňuje regeneraci tkání, mají podle NASA posloužit hlísty.

SpaceX je nyní jednou ze dvou amerických soukromých společností, které úřadu NASA pomáhají se zásobováním ISS. Poslední pokus o vyslání zásob na nákladní lodi Cygnus, která patří společnosti Orbital Sciences, skončil na konci loňského října explozí nosné rakety Antares krátce po startu ze státu Virginie.