Podle průzkumu vyjádřilo souhlas s používáním skenerů 64 procent Američanů. Proti nasazení těchto zařízení na letiště se přitom na internetu zvedla silná vlna odporu kvůli obavám z narušení soukromí. Tělesný skener totiž zobrazí kontrolovanou osobu nahou, byť letištní ostraha v jiné místnosti nemůže rozpoznat tvář cestujícího.

Bezpečí je nejdůležitější

Podle The Washington Post odpovídá poměr hlasů mezi sympatizanty a odpůrci použití tělesných skenerů tomu, že většina lidí upřednostňuje bezpečí před soukromím. V průzkumu 68 procent dotázaných uvedlo, že vláda by se měla soustředit na pátrání po teroristech, i kdyby to mělo zasáhnout do soukromí Američanů. Přísné bezpečnostní prohlídky pro lidi, kteří odmítnou projít skenerem, ale schvaluje menší počet Američanů. Svůj nesouhlas s nimi vyjádřila polovina dotázaných, úředníci podle nich při kontrolách zacházejí příliš daleko.

Tělesná prohlídka zavedená v říjnu je přísnější, než byly dřívější podobné procedury. Úředníci se při nich mohou dotknout i intimních partií cestujících.
Průzkum také ukázal, že v názoru na kontroly na letištích se shodují příznivci demokratů i republikánů. Podle výsledků sondáže také u naprosté většiny Američanů zavedení prohlídek nijak neovlivnilo jejich rozhodnutí, zda k cestě použijí letadlo nebo jiný dopravní prostředek. Úřady zavedly zpřísněné kontroly kvůli obavám z možného teroristického útoku. Používané metody mají zamezit podobnému případu, jako byl pokus o atentát loni o Vánocích. Muž z Nigérie tehdy propašoval ve spodním prádle na palubu letadla do Detroitu výbušninu, nepodařilo se mu ji však odpálit.