Dokazují, že masakr nevyvolal náhlý zkrat v mysli studenta. Svůj čin po vzoru filmového hrdiny připravoval. Na záběrech, které Čo pořídil jen pár dnů před střelbou, dává mladý muž volný průchod své zuřivé nenávisti. „Měli jste stovky miliard šancí, jak zabránit dnešku. Ale vy jste se rozhodli prolít mou krev. Zahnali jste mě do kouta. Byla to vaše volba,“ napsal ve zmateném manifestu.

Na snímcích se Čo snaží napodobit hrdinu korejského filmu Starý muž, který byl nespravedlivě odsouzen na 15 let do vězení. Snímek plný násilí Čo miloval. Byl posedlý násilím a touhou mstít se po vzoru filmového hrdiny za domnělé křivdy. Proto se stejně jako on rozhodl vraždit. Před kamerou mluví o pohnutkách, jež jej vedly k tomu, aby vzal do ruky zbraň. Spílá spolužákům za požitkářství. Čo útočí na bohaté, církev i bezcitnou společnost.

„Víte, jak se cítí někdo, kdo má proříznuté hrdlo od ucha k uchu? Jaké je to být upálen zaživa?“ táže se ve svém manifestu. Na dalších záběrech se
vzteká, jindy se zlověstně směje.

Obálku odeslal z pošty hodinu a půl poté, co nejprve na kolejích zavraždil dva spolužáky. Pak se vrátil do budovy na opačném konci areálu, aby dokončil svoje strašlivé krveprolití. Nakonec pistoli obrátil proti sobě a zmáčkl spoušť. Stejně jako jeho idol.