Putin tvrdí, že wagnerovcům na setkání udělal mnoho nabídek včetně té, aby dále bojovali na Ukrajině pod stejným velitelem. „Nic by se nezměnilo. Byli by vedeni člověkem který byl po celou dobu jejich skutečným velitelem,“ uvedl Putin. Neřekl však, zda bylo podmínkou, aby žoldnéři vstoupili do ruské armády.

Proti takovému řešení byl podle Putina šéf skupiny Jevgenij Prigožin. „Mnozí (z wagnerovců v Kremlu) kývali, když jsem o tom mluvil,“ řekl Putin.

Ruský prezident Vladimir Putin (vlevo) a majitel Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin (vpravo) na prohlídce oligarchovy restaurace
Schůzka v Kremlu. Putin se pět dní po vzpouře setkal s Prigožinem, uvedl Peskov

Podle deníku Financial Times zmíněným skutečným velitelem wagnerovců na Ukrajině je vysoký představitel skupiny Andrej Tročev.

Šéf Kreml dal rovněž najevo, že podle něj je nemožné, aby Wagnerova skupina dále pokračovala ve své aktuální podobě. „Neexistuje zákon o soukromých vojenských společnostech. Wagnerova skupina právně neexistuje,“ řekl Putin, podle kterého na přípravě příslušné legislativy musí zapracovat parlament.

Odchod do Běloruska 

Členové Wagnerovy skupiny se na konci června vzbouřili proti špičkám ruské armády. Kolona jejich vozů vyrazila na Moskvu. Vzpouru však zastavili a jejich šéf Prigožin dostal nabídku odejít do Běloruska, aniž by byl v souvislosti se vzpourou obviněn. Podobnou nabídku dostali podle médií i další příslušníci žoldnéřské organizace.