Články v časopise, jehož obálku bude zdobit nápis „Ty nejlepší všech dob“, se vrací k začátkům modelingu na přelomu 80. a 90. let. Hovoří také o sexuálním zneužívání, kterému se tyto čtyři modelky úspěšně vyhnuly, nebo rasové diskriminaci, jíž čelila Campbellová.

Původní obálka vyšla v lednu 1990 a časopis nabízel úvahy nad tehdy nadcházejícím desetiletím. Všechny čtyři ženy se objeví také v připravovaném dokumentu Supermodelky, který v září uvede platforma Apple TV.

Autorem návrhu obálky je šéfredaktor britské Vogue Edward Enninful. Právě o něm se spekuluje jako o možném nástupci Anny Wintourové v čele americké verze časopisu, píše The Guardian.

Na obálce Vogue se objeví stošestiletá filipínská tatérka.
Slavný Vogue opět přepsal historii. Na obálce se objeví stošestiletá tatérka

Portrétované modelky plní stránky novin i dnes. Evangelista loni s médii hovořila o zkažené plastické operaci, která zanechala následky na jejím těle.

Campbellová veřejnost letos překvapila snímky se svou dvouletou dcerou a dalším novorozencem. Ačkoliv se i v 53 letech nadále objevuje na přehlídkových molech, své soukromí drží v tajnosti. Crawfordová je zase matkou jedné z nejúspěšnějších modelek současnosti Kaiy Gerberové.

Pět žen, které se v roce 1990 objevily na obálce Vogue, a spolu s nimi Helena Christensenová a Claudia Schifferová, jsou považovány za první modelky, které se staly celebritami známými i mimo módní svět.

Poptávka po nich strmě rostla zejména v 90. letech, kdy Evangelista žertovala, že „za méně než 10 tisíc dolarů (220 tisíc korun) se ani neprobudíme“.