Dvacetiletý vojín Anton Makarov z Voroněže byl zadržen na útěku. "Ukradl auto a jel k příbuzným v Orlovské oblasti," citoval TASS nejmenovaného policistu. Policie podle agentury Interfax dostala hlášení, že v jedné vsi mladík v uniformě ukradl auto, a tak v okolí zřídila silniční zátarasy - a na jednom z nich se "dezertéra" podařilo zadržet. Do pátrání se zapojili i příslušníci policejních pořádkových jednotek a útvarů rychlého nasazení, vrtulníky a bezpilotní letouny od speciálních sil.

Policisté v běloruském Minsku zatýkají demonstrantku během protestů proti prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, 8. listopadu 2020
Pořádkové síly v Bělorusku rozehnaly protesty. Zadrženy byly stovky lidí

Makarov se podle místních médií nejprve pohádal s majorem, který ráno přijel na kontrolu strážní jednotky, sebral mu pistoli a důstojníka zastřelil. Podle některých zdrojů na majora zaútočil se sekyrou. Poté z důstojníkovy pistole Makarov zastřelil majorova řidiče v poddůstojnické hodnosti, který svému veliteli přispěchal na pomoc, jakož i vojína základní služby. Další zraněný voják, kterého zasáhl dvěma střelami, zemřel v nemocnici, uvedl voroněžský portál Vesti.

Podobné incidenty v minulosti často souvisely se šikanou, zakořeněnou v ruské armádě.

Psychický zkrat 

Velení Západního vojenského okruhu, pod které voroněžská jednotka spadá, předpokládá, že příčinou incidentu byl vojínův psychický zkrat. Kontrola u jednotky totiž neodhalila žádný dřívější konflikt mezi Makarovem a dozorčím důstojníkem, který dnes ráno přijel na kontrolu stráží.

Tisíce opic vzaly útokem indické město Šimla, bývalou letní metropoli britské koloniální vlády. Primáti tam útočí na místní obyvatele i návštěvníky a často jim způsobují vážná zranění.
Koušou a kradou jídlo. V Indii terorizují obyvatele tisíce hladových opic

Tomu by podle portálu Vesti odpovídala Makarovova povaha. Pedagogové a spolužáci z místní policejní školy, kde se dva roky učil (ale školu nedokončil), si jej zapamatovali jako konfliktního člověka. Učitelé mu často vytýkali nekázeň.  

Letiště patří akademii vojenského letectva pojmenované po průkopníkovi letectví v Rusku, profesorovi Nikolaji Žukovském a prvním kosmonautovi světa Juriji Gagarinovi. Letiště, jehož přistávací dráha je určena všem typům soudobých letadel, jak vojenských, tak civilních, se už sedm let opravuje.