K útoku došlo nedaleko rušné volební místnosti. Šéf policie Abdur Razzaq Cheema uvedl, že k činu se dosud zatím nikdo nepřihlásil. Mezi mrtvými je nejméně pět policistů a dvě děti. Většina raněných zůstává v kritickém stavu. Informovala o tom agentura Reuters.

Kvéta je hlavním městem největší a nejméně zalidněné pákistánské provincie Balučistán. 

V Pákistánu útočil sebevražedný atentátník
V Pákistánu útočil sebevražedný atentátník. Zemřelo nejméně 128 lidí

V Pákistánu se dnes konají teprve druhé demokratické volby od roku 1947, kdy země získala nezávislost na Velké Británii. Od té doby vládla v zemi více než polovinu času armáda. Na bezpečnost při volbách dohlíží 370 tisíc vojáků, což je pětkrát více, než při klání v roce 2013.

Novinkou voleb je volební právo pro ženy, což někteří konzervativní zastánci tradic kritizují a tlačí na ně, aby k volbám nešly. Vláda však s tímto nešvarem bojuje - aby byly volby platné, musí v každém volebním okrsku přijít k urnám alespoň 10 procent žen.

Lídrem voleb je kriketový hráč Imran Khan a jeho sok a bývalý premiér Nawaz Sharif. Očekává se, že ani jedna ze stran, které každý z nich předsedá, nezíská v parlamentu většinu.

Nawaz Sharif však pozoruje volby z vězení, kam byl uvržen kvůli korupci po skándálu s Panama Papers.

K urnám zamíří 106 milionů voličů. Rozhodnou o obsazení 272 křesel v parlamentu a o složení čtyř provinčních shromáždění. Volební místnosti budou otevřeny od 08:00 do 18:00 místního času (od 05:00 do 15:00 SELČ).

Boje v Afghánistánu
NBC: Tálibán tajně jedná se Spojenými státy o ukončení bojů v Afgánistánu