Další výbuch dnes otřásl centrem afghánské metropole Kábulu. Při explozi přišly o život nejméně tři osoby, sdělila afghánská policie. Ani k jednomu z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Usáma bin Ládin
Zabili jsme syna Usamy bin Ladina, potvrdil Trump. Datum jeho smrti neupřesnil

Při atentátu v Čárikáru, který je metropolí severoafghánské provincie Parván, explodovala podle AP bomba připevněná k policejnímu automobilu u vstupu do areálu, kde se Ghaního předvolební mítink konal. Agentura Reuters s odvoláním na úředníka místní vlády napsala, že se jednalo o sebevražedný atentát.

"Mezi mrtvými jsou ženy a děti. Vypadá to, že většina obětí pochází z řad civilistů," řekl agentuře AP lékař místní nemocnice Kásim Sangin s tím, že počet obětí může dál stoupat.

Afghánistán se připravuje na prezidentské volby, které byly vypsány na 28. září. Prezident Ghaní v nich bude usilovat o znovuzvolení. Islamistické hnutí Tálibán již dříve vyzvalo obyvatele k bojkotu hlasování a uvedlo, že jeho bojovníci udělají vše pro to, aby volby zmařili. Obyvatelé by neměli chodit na předvolební shromáždění, protože se mohou stát terčem útoků, varoval Tálibán.

Zraněný muž po útoku sebevražedného atentátníka v afghánské metropoli Kábulu
V Kábulu zaútočil atentátník. Zemřeli dva vojáci a deset civilistů