Již krátce po Chekattově smrti agentura Amak oznámila, že „útočník byl vojákem IS“. Chekattův otec, který je alžírského původu, násladně potvrdil, že jeho syn s islámskými ozbrojenci sympatizoval. Ministr vnitra Christophe Castaner ale uvedl, že IS útoku pouze zneužil k vlastní propagandě.

Nyní soudní zdroje potvrdily, že vyšetřovatelé našli na jednom USB disku video, které tyto informace potvrzuje. Podle týdeníku Marianne bylo natočeno v listopadu a našlo se v Chekattově bytě.

Devětadvacetiletý Chekatt byl francouzské policii znám pro svou bohatou kriminální činnost. Rovněž byl veden ve svazku S, v němž jsou zařazeny osoby považované za sympatizanty s islámskými radikály.

Zastřelen po 48 hodinách pátrání 

Atentát, ke kterému došlo 11. prosince na vánočních trzích ve Štrasburku, si vyžádal pět lidských životů. Chekatta policie zastřelila po 48 hodinách pátrání.

Podle francouzského serveru LCI bude Chekatt pohřben na jednom z štrasburských hřbitovů, a nikoli v Alžírsku, jak si přál jeho otec. Alžírsko totiž odmítlo přijmout jeho tělo.

Proti pohřbení Chekatta v Štrasburku se sice postavil tamní starosta Roland Ries, podle LCI však nepochodil. „Mám problém vydat souhlas s pohřbením člověka, který zavraždil pět lidí,“ uvedl Ries.