Kim Wallová byla naposledy viděna naživu 10. srpna, když nastupovala do Madsenovy vlastnoručně sestrojené ponorky. Chtěla o ní napsat reportáž. Domů se však již nevrátila a rodina následně zalarmovala policii a záchranáře.

Ponorka se později potopila a Madsen se zachránil, avšak Wallová byla od té doby nezvěstná. Její tělo nebylo nalezeno ani ve vraku ponorky. Madsen zpočátku tvrdil, že ženu bezpečně vysadil v Kodani.

Ponorka Nautilus postavená Dánem Peterem Madsenem
Tělu novinářky z ponorky někdo uřezal hlavu i končetiny a pak jej potopil

Později se přiznal k tomu, že žena zemřela při nehodě na palubě. Dále uvedl, že novinářku pohřbil v moři. Odmítá však, že by ženu zavraždil.

V úterý však moře vyplavilo zohavené ostatky Wallové. Jednalo se o tělo bez hlavy, nohou a rukou, které bylo zatíženo kovovým předmětem. Podle vzorků DNA, které byly srovnány s ženiným kartáčkem a hřebenem na vlasy, se posléze potvrdilo, že jde o ni.

Dan Keller s Fran Kellerovou
Strávili 21 let ve vězení za satanské rituály na dětech. Teď dostanou 75 milionů

Vyšetřovatel Jens Möller Jensen ve středu prohlásil, že k tělu novinářky byl upevněn kus kovu, "pravděpodobně proto, aby se potopilo". Vyšetřovatel také řekl, že v Madsenově ponorce se našly stopy zaschlé krve, které patřily Wallové.

Policie už dříve Madsena obvinila z vraždy novinářky, avšak soud jej zatím poslal do vazby jen pro podezření z neúmyslného zabití.

Nyní se však domnívá, že Madsen ženu zavraždil a následně úmyslně potopil ponorku s cílem zamést stopy. Prokurátoři tak navrhují čin přehodnotit jako úmyslné zabití. Vyšetřován bude také i kvůli možnému zohavení mrtvoly.

Ilustrační foto
V Egyptě řádili překupníci s lidskými orgány. Na dračku šly ledviny