Rutinní výjezd se změnil v jeden z nejkurióznějších případů za poslední léta pro policisty z americké Jižní Karolíny. Původně byli přivoláni k nehybnému muži ve městě Trenton. Po příjezdu na místo ale našli na pozemku místo jednoho těla hned dvě.

Jak se brzy ukázalo, vysvětlení pro tuto situaci je vskutku zarážející - a rozhodně podpoří víru všech, kteří věří v karmu. „Šedesátiletý muž zemřel na infarkt při kopání hrobu pro svou přítelkyni, kterou krátce před tím uškrtil,“ informuje stanice NBC News.

Policisty na místo přivolali sousedé poté, co si všimli, že na jedné ze zahrad leží nehybný muž. „Po příjezdu detektivů už byl šedesátiletý Joseph Anthony McKinnon mrtvý. Při vyšetřování jeho smrti ale strážníci objevili na dvoře rovněž tělo pětašedesátileté Patricie Ruth Dentové, zabalené do igelitu v čerstvě vykopané jámě,“ nastiňuje server USA Today.

Manželský pár z Indie touží po vnoučeti. Nyní žaluje svého syna za to, že jim zatím žádné nedal, přestože je už šest let ženatý. Ilustrační foto
Kuriózní soud: rodiče žalují syna za to, že jim nedal vnouče. Chtějí odškodné

Policisté okamžitě začali předpokládat, že zatímco McKinnon zemřel přirozenou smrtí, Dentová ze světa odešla nedobrovolně. Jejich podezření potvrdila pitva, jejíž výsledky byly zveřejněny v pondělí. „McKinnon zemřel na infarkt, Dentová byla uškrcena,“ popisuje výsledky pitvy USA Today.

Zakopal mrtvolu, pak zkolaboval

Vyšetřovatelé tvrdí, že Dentovou nemohl zabít nikdo jiný, než McKinnon. „Důkazy shromážděné na místě činu a výpovědi svědků ukazují na to, že McKinnon napadl a uškrtil svoji přítelkyni Dentovou uvnitř společného domu. Pak tělo svázal a zabalil do pytle na odpadky. Mrtvolu odnesl do hrobu na zahradě, který vykopal den předtím,“ prohlásili šerif Jody Rowland a koroner pro oblast Edgefield David Burnett.

Jenže své dílo vrah dokončit nestihl. Přímo na dvorku totiž dostal infarkt, který ho zabil. „Jámu s tělem už měl téměř zasypanou hlínou, když se mu udělalo nevolno, odložil lopatu, poodešel a zkolaboval,“ zmínili vyšetřovatelé podle NBC News.

Motiv McKinnonova činu známý zatím není.