„Pokud se mám vyjádřit k tomu, zda se začínáme zabývat podezřeními na nejvyšším soudu, o čem byly v médiích informace, tak ano, potvrzuji, že bylo podáno trestní oznámení v této věci, že by to mohlo mít souvislost. Provádějí se vyšetřovací úkony v tomto směru,“ potvrdil Gašpar.

Slovenský publicista Radovan Bránik v rozhovoru pro Aktuálně.cz také upozornil na to, že vražda Kuciaka nemusí souviset s italskou mafií, jak se dosud domnívala slovenská média. Bránik uvedl, že za vraždou může být korupce ve slovenské justici. Kuciak se podle něj dotkl manipulace s přidělováním spisů na jednom z klíčových soudů na Slovensku.

Policie provedla razie na východě země, kde prohledávala objekty v Michalovcích a v Trebišově spojované s italským podnikatalem Antoninem Vadalou, o kterém psal zavražděný novinář Kuciak. Vadalu zadržela a předvedla k výslechu.

Policie zatím provedla čtyři domovní prohlídky a tři prohlídky jiných prostor, uvedl Tibor Gašpar. Zadržených bylo podle něj sedm osob: 42letý Antonino V., 45letý Sebastiano V., 40letý Bruno V., 62letý Diego R., 58letý Antonio R., 26letý Pietro C. a 54letý další Pietro C. „Jsou zadrženi i se souhlasem prokurátora jako podezřelé osoby,“ zdůraznil policejní prezident.

„Při prohlídkách byly zajištěny dvě krátké kulové střelné zbraně v legálním držení, které půjdou automaticky na kriminalisticko-expertizní ústav ke srovnání se všemi porovnávacími materiály, které s věcí souvisí. Byly to i telefonní a jiné komunikační prostředky, nějaké počítače a nějaké listinné materiály,“ informoval Gašpar. Zároveň vyloučil, že by vražda souvisela s drogovou stopou, o které informoval ve středu.

Tehdy říkal, že dva lidé podezřelí z drogové trestné činnosti se domlouvali, že si vezmou zbraně a půjdou do obce Velká Mača, kde byl zavražděn Kuciak se svou snoubenkou.

Matka zavražděné novinářovy přítelkyně Martiny Kušnírové podle listu Plus jeden deň vyslovila obavy z manipulování vyšetřování ze strany slovenské policie a uvítala by zapojení mezinárodního týmu do vyšetřování případu.

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák na sociální síti napsal, že do vyšetřování se zapojila česká i italská policie a že následně potvrdili pomoc Slovensku představitelé Europolu, americké FBI a britského Scotland Yardu.

Evropská komise také dnes požádala slovenské uřady o poskytnutí informací k prověření evropských dotací, které Slovensko obdrželo. Podle eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera je pravděpodobné, že evropské dotace byly zneužity ke kriminálním účelům. V rozhovoru pro list Die Welt Kritizoval také přední slovenské politiky. Evropský parlament chce rovněž na příštím plenárním zasedání ve Štrasburku debatovat o svobodě médií na Slovensku a uctít Jána Kuciaka symbolickou minutou ticha. Případ má podle předsedy zahraničního výboru EP Davida McAllistera celoevropský význam.