Páteční útok byl „promyšleně zorganizovanou akcí", řekl v neděli novinářům ohijský generální prokurátor Mike DeWine. Střílelo se ve třech domech stojících nedaleko sebe podél jedné venkovské silnice v okrese Piketon a v jednom domě nacházejícím se více než pět kilometrů odtud.

Piketonský šerif Charles Reader doporučil zbylým členům rodiny Rhodenových, kteří masakru unikli, aby se raději ozbrojili. Ostatní obyvatelé oblasti poblíž městečka Peebles prý nejsou v nebezpečí, ale pokud se cítí ohroženi, měli by si podle něho rovněž pořídit zbraně.

Zatím prý není jasné, zda v případě hraje nějakou roli marihuana pěstovaná poblíž domů. O Rhodenovy se podle šerifa policie během jeho 20 let ve službě zákonu nikdy nezajímala v souvislosti s jakoukoli trestnou činností. „Bylo to velice metodické a dobře naplánované. Nešlo o náhodný čin," dodal Reader a podotkl, že většina obětí zemřela ve spánku.

Děti přežily

Mezi mrtvými jsou čtyři muži a čtyři ženy ve věku od 16 do 44 let. Pachatelé nechali naživu pětidenního novorozence, šestiměsíčního kojence a další malé dítě, jejichž rodiče zavraždili.

Vyšetřovatelé stále nevědí, zda má čin na svědomí jeden či více útočníků. Dosud vyslechli přes 50 lidí a v terénu v divokém okolí lokality pátrá po jakékoli stopě na 40 policistů.

Místní obyvatelé podle agentury AP popisují Rhodenovy jako dobré lidi, kteří měli vřelé vztahy s velkou částí okolí.