Tělo zavražděného hocha bylo objeveno v pondělí na školních záchodech. „Třináctiletý student utrpěl mnohačetná poranění, přivolaní záchranáří konstatovali smrt. Přímo na místě činu policisté objevili sekeru," uvádí CNN.

V úterý policie zatkla a z vraždy obvinila o tři roky staršího studenta stejné školy. „Policisté nyní budou žádat soudní příkaz, aby mohlo být vykonáno psychiatrické vyšetření. Předběžná zjištění naznačují, že se dva teenageři vzájemně neznali. Vyšetřovatelé nadále zjišťují motiv útoku," zmiňuje CNN.

Pro Singapur, městský stát s jednou z nejlepších životních úrovní na asijském kontinentu, je celá událost šokem i proto, že v případu figurují dva dospívající studenti. „Škole River Valley patří mezi top zařízení v západní části země. Tento jihovýchodný asijský městský stát má navíc velmi nízkou míru kriminality a je považován za jedno z nejbezpečnějších měst na světě," vysvětluje CNN.

Informaci, na které škole se čin odehrál, zveřejnil na facebooku singapurský ministr školství. „Naše myšlenky jsou s rodinami studentů. Ministerstvo školství poskytne jim, ostatním studentům i zaměstnancům River Valley všechnu možnou podporu," napsal ministr Chan Chun Sing.