Vražda Brendy Venablesové zůstávala nevyřešena dlouhých 37 let, připomíná britská BBC. Příbuzní ženy se přitom nikdy nevzdali naděje, že se dozví, co se s milovanou Brendou stalo. Když v roce 1982 beze stopy zmizela, Venables policistům bez emocí vylíčil historku o jejích depresích. Naznačil přitom, že jeho osmačtyřicetiletá žena zřejmě spáchala sebevraždu.

Lindy Sue Biechlerovou útočník v jejím bytě sexuálně napadl a ubodal. Policisté měli několik podezřelých, u všech se nicméně prokázala jejich nevina. Vraha se podařilo dopadnout až letos, po více než 46 letech. Ilustrační foto.
Dívku před 46 lety ubodal. Vraha teď odhalil rodokmen, policii jméno šokovalo

Že šlo o krutou lež, se svět dozvěděl až v červenci roku 2019, kdy ostatky Venablesové objevili noví majitelé farmy poté, co se z ní starý farmář odstěhoval. Noví nájemníci chtěli opravit starý septik, který byl součástí farmy. Zcela náhodou přitom narazili na zbytky oblečení, chomáč lidských vlasů a lidskou lebku.

Strašlivý nález na dně septiku

Hrůznou pravdu poté potvrdily výsledky testů, které prokázaly, že ostatky skutečně patří Venablesové. Také se prokázalo, že byla zabita v den svého zmizení. Zatímco její přátelé a příbuzní se o ni dlouhá léta obávali a v ulicích pátrali po povědomé tváři, Brenda celou dobu ležela na dně septiku.

Dnes devětaosmdesátiletého Davida Venablese vzápětí kriminalisté obvinili z vraždy. Během soudu vyšlo najevo, že farmář svou ženu zabil kvůli románku s jinou ženou. Jeho milenkou tehdy byla Lorraine Stylesová, pečovatelka jeho matky.

Přestože se obhajoba snažila argumentovat, že čin byl proveden v afektu, soudkyně toto tvrzení odmítla. Podle jejího verdiktu musel proces uschování těla vyžadovat značnou dávku chladnokrevného plánování. „Naprostý nedostatek úcty k vaší ženě je zřejmý z vašeho rozhodnutí zbavit se těla v septiku. To, co jste udělal s jejím tělem, je nechutné a odpudivé,“ řekla tento týden soudkyně Justice Tipplesová směrem k obžalovanému.

Americká policie. Ilustrační foto.
Šokující případ: Policista srazil muže, tělo nacpal do kufru a odjel s ním domů

Svou tehdejší ženu Venables podle ní zabil z chamtivosti a sobectví. „Jsem si jistá, že jste ji zabil, abyste ji odstranil ze svého života, a vyhnul se tak komplikacím, které vám mohla způsobit při případném rozvodu,“ uvedla soudkyně.

Porotě nakonec trvalo čtyři dny a dohromady zhruba 16 hodin čistého času, než Venablese usvědčila z vraždy jeho manželky. Soudkyně na základě rozhodnutí poroty ve středu rozhodla, že si vrah odsedí minimálně 18 let, což v případě téměř devadesátiletého muže téměř jistě znamená doživotí.

Zdroj: Youtube

Příbuzní zavražděné ženy jsou podle jejich vyjádření po středečním verdiktu vývojem případu zdrceni. „Cítíme naprostou hrůzu a zoufalství, že byla Brenda skutečně zavražděna. Nikomu neublížila, byla to jemná a tichá žena,“ vyjádřili se.

Ani v době ženina zmizení se její staří rodiče nevzdali naděje, že se jim dcera vrátí. „Brendin otec po celý svůj život pozoroval zahradní cestu v naději, že se Brenda vrátí,“ řekli příbuzní a doplnili, že Davidu Venablesovi nikdy neodpustí to, co Brendě udělal, ani to, že nikdy neřekl pravdu.