Zřejmě ani nejbližší přátelé devětapadesátiletého architekta z New Yorku Rexe Heuermanna nevěděli, že jde o muže dvojí tváře a podle policie zřejmě i o sériového vraha. Nyní je ve vazbě a všechna obvinění odmítá. Jeho manželka už však požádala o rozvod.

Sestry zavražděné Sharron, Moreen (vlevo) a Doreen Priorovy, na tiskové konferenci o odhalení vraha.
Prádlo našli na větvi. Šílená vražda dívky děsila Kanadu 50 let, teď mají jasno

Případ, který americká média znají jako Gilgo Four, se začal odvíjet v prosinci 2010. „Policejní kynolog tehdy na pláži, která dala případu jméno, cvičil svého psa, a ten našel tělo zabalené v maskáčovém pytli. O dva dny později se policie vrátila a půl kilometru od místa prvního nálezu odkryla tři další těla. Ženy byly v následujícím roce ztotožněny pomocí DNA. Všem bylo něco přes dvacet a živily se poskytováním sexuálních služeb, které inzerovaly na internetu,“ popsal deník New York Times (NYT).

Policie našla na pláži postupně celkem jedenáct těl, včetně jednoho muže a jednoho dítěte.

Posun v dlouho bezvýsledném pátrání přišel loni, když různé policejní složky sestavily společný tým. „Během několika týdnů se mezi podezřelými objevil právě Heuermann,“ řekl CNN okresní státní zástupce Ray Tierney.

Policie měla tři hlavní stopy. Záznamy o provozu mobilů, vlasy nalezené na tělech obětí a podezřelé auto. „Všechny ženy byly kontaktovány z různých anonymních mobilů a vyšetřovatelé zjistili, že volající se nacházel buď blízko domova podezřelého, nebo jeho kanceláře na Páté Avenue v New Yorku.

Zdroj: Youtube

Další průlom přineslo zjištění, že podezřelý v době vražd vlastnil Chevrolet Avalanche. Stejný typ auta viděl svědek u domu jedné z obětí před jejím zmizením,“ doplnily NYT.

Jak upřesnila ABC, policii pomohl i vývoj testů DNA. Díky technikám, které nebyly v době nálezu těl k dispozici, vyšetřovatelé zjistili, že vlas na pytli jedné z obětí byl Heuermannův.

Znechucená rodina

Ženské vlasy na těle dalších obětí patřily jeho manželce. Policie zdůraznila, že ženu z ničeho nepodezírá, vlasy se na těla dostala přenosem. Rodina podezřelého byla ohromena, když ji kriminalisté informovali, z čeho muže viní.

„Byli znechucení a styděli se. Dovolil bych si říct, že o dvojím životě, který Heuermann vedl, nevěděli,“ řekl CNN šéf vyšetřujících policistů Rodney Harisson. Architektova manželka Asa Ellerupová požádala ve středu o rozvod. Právní zástupce Robert Macedonio potvrdil předložení příslušných dokumentů soudu, další komentář odmítl, uvedla NBC.

Ilustrační foto.
Vraha mladé ženy vypátrali po 42 letech. Pomohla k tomu neobvyklá metoda

Podle zástupce šéfa vyšetřující policie Anthony Cartera jeho lidé architekta zatkli v obavě, že Heuermann má políčeno na další oběť. „Je skutečně těžké proniknout do mysli člověka schopného páchat takové zločiny, jakých se on dopustil. Dopustil se jich záměrně a naplánoval si jejich zakrytí. Skutky, které spáchal, byly nejhorší, jaké jsem kdy viděl,“ řekl Carter CNN.

Heuermann je zatím obviněný ze tří vražd, policie předpokládá, že ho dokáže obvinit z jedné další. Vyšetřování vražd z pláže Gilgo tak pokračuje.