Foday Musa z jednotky intenzivní péče freetownské nemocnice, jehož citovala agentura AP, řekl, že 30 z popálených nepřežije. Zraněné ve dvou nemocnicích navštívil viceprezident Mohamed Juldeh Jallon.

Travis Scott během vystoupení na festivalu Astroworld v houstonském komplexu NRP Park. Při tlačenici před před zahájením festivalo bylo ušlapáno několik lidí.
Chaos a panika. Na hudebním festivalu v Houstonu zemřelo v tlačenici osm lidí

Dvanáctimetrová cisterna se srazila v pátek pozdě večer s jiným vozidlem na křižovatce ve Freetownu. Na snímcích publikovaných místními médii bylo vidět množství spálených těl.

Prezident Julius Maada Bio, který je na klimatické konferenci ve Skotsku, řekl, že je "zarmoucen tou strašnou ztrátou životů". Ve svém tweetu uvedl, že vláda udělá vše, aby pomohla rodinám mrtvých.

Strašný incident

Videa na sociálních sítích zachycují zuhelnatělá těla, hořící vozy a domy. Stanice BBC uvedla, že podle svědků shořel na místě autobus plný lidí a že se vzňaly obchody i stánky na tržišti.

Na místě bylo ještě po několika hodinách vidět části lidských těl a kostry spálených aut. Zůstal tam i zbytek cisterny a nákladního automobilu, s nímž se srazila.

Velitel záchranářů Brima Bureh Sesay událost označil za "strašný incident".

"Kolují zvěsti, že o život přišlo více než 100 lidí," napsala na facebooku už dříve starostka Freetownu Yvonne Akiová-Sawyerrová. Vysvětlila, že výbuch po nehodě si vyžádal oběti i mezi těmi, kteří se seběhli nabírat unikající palivo.

Přístav Freetown s milionem obyvatel byl v minulých letech dějištěm jiných tragických událostí. V březnu se zranilo při požáru v tamním slumu 80 lidí a přes 5000 se muselo vystěhovat. V roce 2017 po silných deštích následoval příval bahna, které zaplnilo město. O život přišlo na 1000 lidí a 3000 dalších zůstalo bez domova.