Kolem 20:00, několik desítek minut před začátkem utkání BVB Dortmund - AS Monako (20:45), byl zasažen autobus s hráči BVB Dortmund.

Podle německé policie došlo ke třem explozím, dvě výrazně poničily klubový autobus, který směřoval z hotelu na stadion Dortmundu.

K výbuchům došlo nedaleko hotelu na ulici Wittbräucker, asi 10 km od fotbalového stánku. Deník Bild upřesnil, že vozidlo bylo poničeno na dvou místech vpředu po levé straně; vysypalo se několik oken. Nedaleko místa činu byl nalezen dopis, který by mohl událost objasnit… Zatím je útok vyšetřován jako pokus o vraždu

Podle svědka události, policisty Gunnara Wortmanna, exploze vyšly z "výbušných zařízení", ukrytých v živém plotu.

Bezprostředně postižený byl jeden hráč Dortmundu. Jedná se o španělského obránce Marca Bartru, ten utrpěl lehká zranění na rukou, rameni a stehně, které mu byly ošetřeny v nemocnici. Zbytek týmu je v šoku, ale v bezpečí.

Pořadatelé vyzvali z poloviny zaplněnou arénu Signal Iduna Park (pro 80 tisíc diváků) ke klidu, k setrvání na sedačkách. Následně se rozhodlo o odložení zápasu na středu v 18:45.

Fanoušci Monaka projevili účast, opakovaně skandovali: "Dortmund, Dortmund". Klub z Dortmundu spolu s místními obyvateli rozjel spontánní kampaň #bedforawayfans, kterou se snaží příznivcům Monaka sehnat zdarma nocleh.

Výkonný ředitel Borussie Dortmund Hans-Joachim Watze: „Tým je v šoku. Musíme se s tím vyrovnat, ale pro hráče to nebude jednoduché.  Borussia Dortmund musí být silná v extrémních situacích. Tým drží při sobě, hluboce se nás to dotklo."

Po 22 hodině se aréna začala pokojně a bez komplikací vylidňovat.

Teroristické pozadí útoku zatím nebylo potvrzeno.

Situaci pro vás sledujeme.

Video krátce po incidentu; záběr zasaženého autobusu: