Podle televizní stanice ABC News podobné obrázky nejsou nijak výjimečné ve státě New Jersey, který přírodní živel zasáhl nejvíce. Většina čerpacích stanic tam, ale i v New Yorku je zavřená. Lidé přitom benzin nepotřebují jen do automobilů, ale i do generátorů, které jsou pro mnoho z nich kvůli rozsáhlým výpadkům jedinou cestou k elektřině.

„Omlouváme se, ale benzin nemáme," stojí například podle deníku The New York Times na jedné čerpací stanici v městské části Queens v New Yorku. Jinde zase vjezd do pumpy blokují nákladní auta. U jedné z mála stanic, kde ještě benzin měli, pak ale v noci na dnešek byly překvapivě krátké fronty.

Zaměstnanec čerpací stanice podle listu The New York Times řídil zákazníky přesně jako letecký dispečer. „Snažím se jim pomoct, nestojím o žádné šarvátky," řekl a vynadal řidiči, který se snažil předbíhat. „Děláme, co je v našich silách," uvedl také. Dodal nicméně, že i jim brzy dojde benzin a že začíná být nervózní.

Provoz metra byl částečně obnoven

Problémy ale čekají i lidi, kteří benzin mají. Dopravní situace v New Yorku je nadále napjatá, přestože dnes ve městě částečně obnovilo provoz metro. Na Manhattan, kde mnoho lidí pracuje, se ale v mnoha případech lze dopravit jen automobilem anebo některým z přeplněných autobusů. Radnice navíc zavedla omezení, podle kterého na Manhattan smí vozy, v nichž sedí nejméně tři lidé. Nařízení platí od dnešního rána, před některými mosty se proto předtím tvořily fronty aut, jejichž řidiči se do města snažili proklouznout ještě předtím, než bude zákaz platit.

Bouře Sandy, která se tento týden prohnala východem země, si ve Spojených státech vyžádala přes 80 životů a napáchala nezměrné škody. Statisíce lidí na delší dobu připravila o elektřinu a zkomplikovala dopravu. Před USA bouře zpustošila i karibskou oblast.