"Krizový štáb zasedal přímo na místě. Mimořádná situace tu byla vyhlášena už v půl deváté, od té doby se tu udělala spousta opatření. Už druhou hodinu navážíme lomový kámen, aby voda dále nepoškozovala most, který je už podemletý. Lomový kámen budeme navážet, dokud se podemletá část úplně nezasype," uvedl přednosta Okresního úřadu v Popradu Slavomír Kravčák.

Podle Sme.sk byla na mostě omezena doprava a průjezd zúžen jen do jednoho pruhu. Na místě je i statik, aby určil, zda je toto omezení dostačující a nakolik je most poškozen. Lomový kámen má dočasně zabránit další erozi mostních pilířů. "Nejhorší situace tu byla kolem šesté ráno, od té doby voda klesá," uvedl Kravčák.

Mimořádná situace byla vyhlášena i ve Vysokých Tatrách. Komunikační manažer tamějšího městského úřadu Martin Sýkora serveru Sme.sk potvrdil, že přívalový déšť strhl pět mostíků v Tiché a Malé Studené dolině. "V části Tatranské Lomnice se vylil z břehů potok a bylo vyplaveno několik restaurací. Přesto je situace ve Vysokých Tatrách stabilizovaná," řekl Sýkora. 

Primátor Vysokých Tater Ján Mokoš vyhlásil ve čtvrtek 3. stupeň povodňové aktivity - mimořádný stav. Očekává se ale, že hladiny potoků budou klesat, protože pršet už přestalo. "Situaci neustále monitorujeme," uzavřel Sýkora.