Moskva přítomnost svých vojáků na východě Ukrajiny vytrvale popírá. Připouští sice, že Rusové v Donbasu bojují, jde ale údajně o dobrovolníky nebo vojáky na dovolené. Zbraně, které mají povstalci k dispozici, ukořistili podle Moskvy v zabavených skladech ukrajinské armády v Doněcké a Luhanské oblasti.

Fedyčev dnes toto tvrzení označil za lež. "V oblastech, které nyní okupují vzbouřenci, neměla ukrajinská armáda žádné sklady munice ani bojové techniky. Tvrzení Moskvy o tom, že nejde o výzbroj dovedenou z Ruska, je lživé," prohlásil ukrajinský velitel.

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg dnes na tiskové konferenci v Bruselu prohlásil, že Rusko soustřeďuje své síly na hranicích s Ukrajinou a posílá další zbraně proruským separatistům v Donbasu. Tím povstalcům umožňuje zahájit nečekaný útok, pokud se pro to rozhodnou.

"Dochází k ruskému (vojenskému) soustředění jak podél hranic s Ukrajinou, tak uvnitř východní Ukrajiny s neustálým přísunem těžké výzbroje, tanků, dělostřelectva, munice, systémů protivzdušné obrany a s vytrvalým výcvikem," řekl Stoltenberg.