Hrůzný čin se stal v noci na čtvrtek ve městě Chesapeake, přičemž policie byla podle informací britské Sky News přivolána krátce po 22. hodině místního času, potvrdil mluvčí místní policie Leo Kosinski.

„Policie v Chesapeake potvrzuje incident s aktivním střelcem, který si vyžádal oběti na životech. Stalo se to v obchodě Walmart na Sam's Circle. Střelec je po smrti,“ uvedlo město Chesapeake na Twitteru.

Chaos a strach

O děsivý zážitek se podělil i jeden ze svědků masakru, zaměstnanec Walmartu Kevin Harper. Ten tvrdí, že zrovna vycházel z místnosti určené pro personál, když do ní podezřelý vstoupil a zahájil palbu. Podle něj to byl manažer obchodu. 

„Bylo to šílené. Útočník byl jeden z vedoucích prodejny,“ uvedl v živém vysílání na Facebooku z místa činu. „Bohužel jsme přišli o několik našich spolupracovníků, nevím kolik jich přesně je.“

Jedna žena sdělila televizi WAVY-TV, že její bratr, dvacetiletý zaměstnanec, byl zastřelen pouhých 10 minut po příchodu do práce.

Několik lidí bylo při střelbě také zraněno a nemocnice Sentara Norfolk General Hospital v nedalekém městě Norfolk údajně ošetřovala pět obětí.

Mluvčí Kosinski uvedl, že policie se domnívá, že ke střelbě došlo uvnitř obchodu, ale jeden člověk byl nalezen mrtev i před budovou. Dodal, že obchod, ve kterém ke střelbě došlo, je naštěstí velmi velký a že v něm bylo mnoho míst, kam se lidé mohli před střelcem ukrýt.

Na twitterovém účtu města Chesapeake se později objevilo následující sdělení: „V konferenčním centru Chesapeake je zřízeno místo pro shromáždění rodin. Toto místo je určeno pouze pro nejbližší rodinné příslušníky nebo nouzové kontakty těch, kteří se mohli nacházet v budově.“

Společnost Walmart Inc. už také střeblu okomentovala na svém twitterovém účtu: „Jsme šokováni touto tragickou událostí v našem obchodě v Chesapeake ve Virginii. Modlíme se za postižené, komunitu a naše zaměstnance.“

Střelba ve Virginii přišla tři dny poté, co v nočním gay klubu v Coloradu zahájil palbu člověk, který zabil pět lidí a sedmnáct zranil. Údajný útočník, který se prohlašuje za nebinární osobu, byl zatčen poté, co jej zpacifikovali návštěvníci klubu.