„Pan Weinstein popřel tyto zločiny. Nikdy neměl sex bez předchozího souhlasu,“ řekl jeho obhájce Benjamin Brafman novinářům. „Stejně strašný zločin jako znásilnění je falešné obvinění ze znásilnění. Podle jeho názoru byl falešně obviněn ze znásilnění,“ dodal.

Harwey Weinstein se svým právníkem Benem Brafmanem
Za znásilnění a další sexuální zločiny hrozí Weinsteinovi 25 let

Ze znásilnění prvního a třetího stupně a z kriminálního sexuálního činu prvního stupně, ke kterým mělo dojít v letech 2004 a 2013 obvinila Weinsteina minulý týden velká porota. Obžaloba, která následuje po několikaměsíčním vyšetřování newyorské policie, se přitom týká pouze dvou žen.

V prvním případě by se jedná o bývalou herečku Luciu Evansovou, která Weinsteina obvinila z toho, že jí v roce 2004 přinutil ve své pracovně k orálnímu sexu. Identita druhé oběti a podrobnosti činu nebyly zveřejněny. V případě odsouzení za tyto činy by mohl Weinstein skončit ve vězení až na 25 let.

Cate Blanchettová
Weinsteina obvinila ze sexuálního obtěžování i oscarová Cate Blanchettová

Weinsteina od vypuknutí celé aféry obvinilo ze sexuálního obtěžování a sexuálních útoků přibližně 70 hereček včetně holywoodských hvězd Salmy Hayekové, Gwyneth Paltrowové či Cate Blanchettové.

„Bylo už dávno potřeba, aby tomu čelil,“ řekla agentuře Reuters advokátka Gloria Allredová, která zastupuje ženy obviňující muže ze sexuálního obtěžování. Dodala, že má minimálně dvě klientky, které obvinily Weinsteina ze sexuálního obtěžování.