On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE.

"Za posledních pět týdnů byl nárůst počtu nových případů téměř exponenciální a počet úmrtí se za poslední týden více než zdvojnásobil," řekl dnes šéf WHO na tiskové konferenci přenášené prostřednictvím videokonference.

Podle agentury Reuters také varoval, že za několik dnů počet potvrzených případů nákazy koronavirem dosáhne milionu a mrtvých bude celosvětově 50 tisíc. Nyní je na světě skoro 900 tisíc lidí infikovaných koronavirem, přes 45 tisíc osob už nemoci COVID-19 podlehlo.

Falešný pocit bezpečí? 

Co se týče používání ochranných prostředků na obličej, tvrdila WHO doposud, že nošení roušek má smysl jen pro lidi, kteří se nakazili, a pro ty, kdo se starají o nemocné. DPA upozorňuje, že tato agentura OSN dokonce varovala, že nošení roušek může u lidí vyvolat falešný pocit bezpečí a vést k tomu, že budou zanedbávat další klíčová preventivní opatření, jako je důkladné mytí rukou.

Ghebreyesus nyní opět zdůraznil, že toto je třeba dělat bez ohledu na to, zda někdo roušku nosí nebo ne.

Povinnost nosit roušku mají ode dneška v Rakousku lidé, kteří jdou do obchodu. V Česku musí mít nějakou ochranu obličeje každý, kdo se pohybuje na veřejnosti. K nošení roušek coby prevence před šířením koronaviru dnes všechny Izraelce vyzval premiér Benjamin Netanjahu.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník