Celkové náklady, které si vyžádal útok na bývalého ruského špióna a jeho dceru, však zatím nejsou konečné a zcela jistě se budou pohybovat v řádu desítek milionů liber. Několik hodin po útoku bylo vyšetřování předáno Národní protiteroristické síti a zapojily se do něj stovky policistů, což si samo o sobě vyžádalo mnoho milionů liber.

„Útok nervovým plynem v Salisbury před třemi měsíci byl pro naší jednotku bezprecedentní událostí, což znamenalo, že kvůli rozsahu šetření vznikly značné náklady,“ uvedl Macpherson. „V této fázi odhadujeme, že celkové náklady na reakci wiltshirské policie činí 7,5 milionu liber. Chci ujistit veřejnost, že žádám ministerstvo vnitra, aby pokrylo všechny naše náklady,“ dodal.

Ministr vnitra Nick Hurd požadavky wiltshirské policie uznal. Vláda již vyčlenila 1,6 milionů liber na úhradu nákladů v předchozím finančním roce. Očekává se, že budou uhrazeny i ostatní výdaje, ke kterým došlo v právě probíhajícím finančním roce.

Následky incidentu však trpí i samotná ekonomika jihoanglického města Sulisbury, kde k útoku došlo. Radnice vyčíslila, že v jeho důsledku v současnosti přijíždí do města denně až o dva tisíce návštěvníků méně a na původní úroveň by se měla návštěvnost vrátit až v průběhu příštího léta.