"Poslední zpráva před startem, právě nastupujeme do rakety. Pokud vše půjde hladce, další zastávka #ISS za dva dny. Dávejte na sebe pozor, přátelé," napsal Alexander Gerst těsně před startem na svůj Twitter.

Gerst působí coby geofyzik a vulkanolog, Auňónová Chancellorová je lékařkou a Pokopjev je stíhacím pilotem. 

Dvaačtyřicetiletý Gerst, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou Astro-Alex, vtipkoval i po cestě autobusem do kosmodromu. "Nálada v posádce je skvělá. Všimněte, že na kraji silnice jsou nezajímaví velbloudi," psal. Do vesmíru neletí poprvé, zúčastnil se už mise Blue Dot v roce 2014, kdy na palubě vesmírné lodi působil jako palubní inženýr. Nyní by měl převzít od října velení na Mezinárodní vesmírné stanici.

O cestě na Měsíc snilo lidstvo odnepaměti.
V roce 2040 by mělo žít na Měsíci prvních 100 lidí, připravují se v modulech

Před odchodem z hotelu pro kosmonauty na start se všichni tři členové posádky podepsali na dveře ve svých hotelových pokojích, což je podle agentury jedna z mnoha místních tradic před cestou do vesmíru. Další zahrnují zasazení stromu a shlédnutí klasického sovětského filmu ze 70. let minulého století. 

Novější zvyklostí, zavedenou od 90. let, je požehnání letu ruským ortodoxním knězem. Kněz, který se představuje jako otec Sergej, agentuře DPA sdělil, že žehnal každé posádce a raketě během posledních dvaceti let. "Všichni se vrátili v pořádku na Zemi," dodal.

Nasa pošle na Mars helikoptéru
NASA pošle na Mars helikoptéru. Létá 10krát rychleji než běžný vrtulník