Trojice se připojí ke stávajícím obyvatelům ISS - kosmonautům Sergeji Ryžikovovi a Andreji Borisenkovi a astronautovi Shaneovi Kimbroughovi. Doplní tak posádku orbitálního komplexu na obvyklých šest členů. Nahradí Američanku Kathleen Rubinsovou, Rusa Anatolije Ivanišina a Japonce Takuju Ónišiho, kteří se na Zemi vrátili 30. října.

Whitsonová, Novickij a Pesquet stráví na oběžné dráze kolem Země šest měsíců. Američanka Whitsonová se přitom stane první ženou, která bude Mezinárodní vesmírné stanici velet už podruhé. Poprvé měla možnost v roce 2007, kdy se také stala vůbec první ženou v této funkci.

Francouz ve službách ESA na středeční předletové tiskové konferenci řekl, že s sebou na ISS bere i speciality francouzské kuchyně, jako jsou naložená kachní prsa, hovězí jazyk s játry či drůbeží maso na houbách. Prý se s Whitsonovou domluvili, že ona připraví slavnostní vánoční menu a on silvestrovské. Novickij se prý pasoval na vrchního ochutnávače.

Cesta nepotrvá obvyklých šest hodin, nýbrž dva dny, protože se stále ještě prověřují nové systémy, jimiž je vybavena modernizovaná řada ruských kosmických lodí s označením MS.