Trošková byla zatím pro většina Slováků známá z bulvárních médií. Modelku, která fotila pro Playboy, jmenoval Fico do funkce hlavní státní poradkyně před třemi lety. Od té doby se na veřejnosti pohybovala po jeho boku.

Nejmocnější žena Slovenska se objevila v Česku při udělování státních vyznamenání na Pražském hradě. Podala si ruku například i s Andrejem Babišem.

Díky Troškové se novinář Kuciak dostal na stopu podnikatele Vadaly, který spolupracoval s obávanou italskou mafií 'Ndrangheta.

S kontroverzním podnikatelem italského původu se pravděpodobně poznala, když pracovala na ministerstvu hospodářství.

„Kdy si u nás, asi tři měsíce, pracovala. Potom se však seznámila s jedním podnikatelem italského původu, který se mimo jiné věnoval slunečným elektrárnám a odešla k němu,“ uvedl bývalý ministr hospodářství Pavol Rusko. „V zásadě mě to nepřekvapilo, neboť velmi rychle pochopila, jak v životě postupovat,“ dodal Rusko pro týdeník Plus 7 dní. 

Valada s Troškovou založili v roce 2011 společnost Gia Management. Jejich společné podnikání je prokazatelné v obchodním rejstříku.

Nicméně Trošková z podniku po roce odešla.

Společnost Gia Management se podle výpisu z obchodního rejstříku věnovala průzkumu trhu, donáškovým službám, odtahu automobilů a energetice. Firmě se ale příliš nedařilo. Vadala se jí proto později zbavil skrze dalšího slovenského podnikatele slovenského původu, Pietra Catroppa, jenž měl podle Kuciaka také vazby na 'Ndranghetu.

Jak uvedl deník Sme, Catroppovu další firmu Prodest sledovala slovenská tajná služba.

Společníkem Prodestu byl někdejší poslanec Ficova Smeru a nynější tajemník bezpečnostní rady státu Viliam Jasaň, jemuž dělala asistentku právě Trošková, pracovat pro něj začala v roce 2014.

Zřejmě odtud pronikla až k Ficovi, do jehož služeb se dostala o rok později.

Jasaň se v roce 2016 stal tajemníkem Bezpečnostní rady státu a získal bezpečnostní prověrku nejvyššího stupně. Jasaň včera svou funkci opustil.

Fico se na tiskové konferenci v úterý Troškové nepřímo zastal. „Spojujete nevinné lidi s dvojnásobnou vraždou. Je to už přes čáru,“ bránil jí premiér.


Mladá žena, která se v roce 2007 zúčastnila soutěže Miss Universem, nafotila například odvážný kalendář pro firmu Zetor.